2. mája 2024 1:12

Zomrel Ľubomír Guniš.

Vážení priatelia, přátelé. Smutné správy nás neobchádzajú ani cez prázdniny.  Dňa 10.8.2023 zomrel dlhoročný člen nášho klubu Ľubomír Guniš z Bratislavy. A tak namiesto toho, aby sme mu dnešný  deň(13.8) gratulovali k meninám, píšem tieto smutné riadky. Narodil sa 29.4.1959, bol dlhoročný kamarát s mnohými bratislavskými chovateľmi, najmä s členmi nášho klubu. Holuby choval od útleho detstva po vzore svojho otca, dlhoročného funkcionára SZCH a chovateľa moravských pštrosov. Aj zosnulý Ľubomír dlhoročne funkcionárčil a od vzniku špeciálnej organizácie chovateľov holubov v Bratislave jej predsedal. Aktívne sa podieľal na organizovaní holubiarskych aktívov, ktoré sa konali v Bratislave. Známy bol chovom pávikov a kapucínov, pričom bol zároveň členom tohto klubu v ČR. Na obe plemená získaval popredné ocenenia na výstavách všetkých stupňov. Od roku 1997 choval birminghamské kotrmeliaky a s týmto plemenom vstúpil roku 2002 aj do nášho klubu. Potom pridal tlieskače takly. Hoci nechoval  priamo vysokoletúny, vždy sa ochotne zúčastňoval členskej schôdze v Žiline. Za chovateľské aktivity získal viaceré zväzové vyznamenania. Choval tiež hydinu a králiky. Na dvore nikdy nechýbal pes, zásadne len nemecký ovčiak. Mal priateľskú povahu a rád každému pomohol. Na pohreb dávnejšie zosnulého predsedu klubu Petra Dobruckého zabezpečil špeciálne vysokozdvižné auto s ktorým Peter v robote jazdil.  Blikaním majákov pred cintorínom pri  poslednej rozlúčke tak vyjadril smútok za  koncom  dlhoročného priateľstva. Aj nám je smutno za priateľom, ktorý mal pre každého milé slovo a po smolnej udalosti a hospitalizácií odišiel do chovateľského neba. Na zemi ostane nakrátko klubový veniec a natrvalo vpísané dáta do náhrobného kameňa. Nuž spomínajme s láskou. Česť jeho pamiatke.

Klubisti KCHL a T.